|  English

|   عربی

صفحه اصلی
ورود/عضویت/پنل کاربری
اطلاعات تماس
ارسال پیام
نقشه
شرکت پالایش نفت اصفهان

پروژه تصفیه گازوئیل شرکت پالایش نفت اصفهان بالغ‌بر ۸۸/۴۴ درصد پیشرفت داشته است و در ابتدای سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

عضو هیئت‌مدیره شرکت پالایش نفت اصفهان ضمن اعلام این خبر گفت: با پایان یافتن پروژه تصفیه گازوئیل، تمام ۲۰ میلیون لیتر گازوئیل تولیدی شپنا، مطابق با استاندارد بین‌المللی یورو ۵ خواهد شد.

 مهدی صرامی بابیان اینکه این طرح در حال نهائی شدن مراحل نصب و پیش راه‌اندازی است، هدف از اجرای آن را بهبود فرآیندهای عملیاتی و افزایش کیفیت سوخت‌های تولیدی و حذف ترکیبات سولفور از دیزل تولیدی و تصفیه گازوئیل عنوان کرد و افزود: با بهره‌برداری رسمی از طرح، ترکیبات گوگردی محصول، از ۱۰ هزار به ۱۰PPM، کاهش می‌یابد.

 معاون اقتصادی و بازرگانی شرکت پالایش نفت اصفهان طرح تصفیه گازوئیل را که با هزینه‌ای معادل ۴۹۵ میلیون یورو و ۳۱۹۱ میلیارد تومان احداث‌شده، بسیار سودآور دانست و اظهار داشت: با اتمام این طرح بالغ‌بر ۱۹۲ میلیون یورو مابه‌التفاوت ناشی از فروش گازوئیل کم گوگرد عاید این شرکت می‌شود.

پروژه گوگردزدایی از ته‌مانده برج‌های تقطیر در حال اجراست

به گفته معاون اقتصادی و بازرگانی شپنا، پروژه گوگردزدایی از ته‌مانده برج‌های تقطیر (RHU) از دیگر طرح‌هایی است که باهدف گوگردزدایی از ته‌مانده برج‌های تقطیر شرکت پالایش نفت اصفهان در حال انجام است و انشاءا… در سال ۱۴۰۳ به پایان می‌رسد. صرامی با اعلام اینکه پیش‌بینی هزینه انجام این پروژه حدود ۶۰۰ میلیون یورو است، عنوان کرد: سود ناخالص ناشی از فروش نفت کوره کم گوگرد ۲۴۶ میلیون یورو است.

واحدهای تقطیر و گاز مایع شماره ۳ راه‌اندازی شده است

 مهدی صرامی تصریح کرد در سال گذشته باهدف کاهش تنگناهای عملیاتی و کاهش بار ترافیکی خوراک نفت خام در واحدهای تقطیر راه‌اندازی شد. وی هزینه این پروژه را ۴۰ میلیون یورو و ۴۱۵ میلیارد تومان و سودآوری آن را معادل ۱۵۲ میلیون دلار در سال اعلام کرد.

 چند پروژه مهم دیگر در شرکت پالایش نفت اصفهان پایان یافت

پروژه ملی تصفیه و استفاده صنعتی از فاضلاب شهری از دیگر پروژه‌هایی بود که صرامی به آن اشاره کرد و گفت: این پروژه برای نخستین بار در کشور، در جهت صیانت از منابع ملی و کاهش مصرف منابع (آب شرب) و به ظرفیت ۷۵۰ مترمکعب در ساعت راه‌اندازی شده؛ طرح در مدت‌زمان ۲۴ ماه و با صرف هزینه‌ای بالغ‌بر ۱۰۰ میلیارد تومان به سرانجام رسیده است. معاون اقتصادی و بازرگانی شپنا همچنین ضمن اعلام نهایی شدن طرح خط انتقال ۲۳۰ کیلوولت و پست فشارقوی ۲۳۰/۳۳ کیلوولت اختصاصی، از ساخت ۱۸ سکوی بارگیری با هزینه‌ای بالغ‌بر ۵۰ میلیارد تومان، برای ارائه فرآورده‌های سبک و سنگین خبر داد.