|  English

|   عربی

صفحه اصلی
ورود/عضویت/پنل کاربری
اطلاعات تماس
ارسال پیام
نقشه
شرکت پالایش نفت اصفهان

با حضور آیت ا… العظمی طباطبایی نژاد نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شهر اصفهان و تعدادی از مسئولین استانی مراسم نمادین استخدام ۴۰۰ نفر از کارکنان جدید شرکت پالایش نفت اصفهان که در سال جاری وارد این شرکت شده‌اند، برگزار شد.
در این مراسم، کارکنان جدیدالورود شرکت، تعهدنامه خدمت به کار خود در این شرکت را به‌صورت جمعی قرائت کردند.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اصفهان در این مراسم طی یک سخنرانی ضمن گرامیداشت دهه فجر، دستاوردهای انقلاب اسلامی بسیار مطلوب توصیف کرد و گفت: امروز ایران اسلامی عزت دارد و تحریم‌های دشمن بهترین فرصت‌ها را برای ما به ارمغان آورده است، به‌طوری‌که امروز پالایشگاه‌های پیشرفته‌ای در کشور داریم.
آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد، همچنین به اوصاف مؤمنان در کتاب مقدس قرآن پرداخت و گفت: مطمئن باشید، انقلاب اسلامی که مؤمنان واقعی دارد روزبه‌روز در حال رشد است و آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. قصد آنان براندازی حکومت اسلامی است که موفق نمی‌شوند، چراکه روی پای خودمان ایستاده‌ایم و از تحریم‌های دشمن بهترین فرصت‌ها نصیب ما شده است.
وی با اشاره به اینکه هر دستاوردی با سختی به دست می‌آید، افزود: خصومت‌های دشمن، ایران را قوی‌تر کرده و سبب شده امورات خود را بهتر پیش ببریم؛ بنابراین باید روزبه‌روز قوی‌تر شویم. امروز پالایشگاه‌های پیشرفته ایران را کشورهای عربی منطقه مانند عربستان ندارند.
طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد: امام راحل فرمودند انقلاب ما نوری است که تشعشع آن جهان را می‌گیرد. امروز با تمام مشکلاتی که از اول انقلاب داشتیم یک‌قدم هم در پیشرفت کشور عقب نرفته‌ایم. جنگ و تحریم دشمنان نتوانست ایران را از پا دربیاورد.
امام‌جمعه اصفهان خطاب به نیروهای تازه‌نفس شرکت پالایش نفت اصفهان نیز گفت: شما جوانان تازه استخدام‌شده باید تلاش کنید تا ایران کاملاً در فرآورده‌های نفتی بی‌نیاز شود و از کارشکنی‌های دشمن ترسی در دل خود راه ندهید. همان‌گونه که امام راحل از دشمن ترسی به خود راه نمی‌داد.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان نیز ضمن خوشامدگویی به میهمانان به شمه‌ای از فعالیت‌های این شرکت پرداخت و گفت: این شرکت نخستین شرکت پالایشی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در دهه فجر ۱۳۵۸ به دست متخصصان داخلی راه‌اندازی شد. ظرفیت اسمی آن ۰۰۰/۲۰۰ بشکه نفت خام در روز بود. این شرکت در همان زمان به خاطر به‌روز بودن تجهیزاتش به پالایشگاه طلایی ملقب شد. در حال حاضر حدود ۳۷۵ هزار بشکه نفت خام در این شرکت فراورش می‌شود و تبدیل به محصولات موردنیاز کشور همچون بنزین، گازوئیل و… می‌گردد. این شرکت دومین شرکت پالایشی ازنظر دریافت خوراک و اولین شرکت ازنظر تنوع تولید است.
وی بابیان اینکه این شرکت ۳۰ نوع فرآورده نفتی تولید می‌کند، رشد کمی و کیفی تولیدات شرکت را برشمرد: کل بنزین تولیدی پالایشگاه اصفهان که حدود ۱۲ میلیون لیتر در روز می‌باشد، یورو ۵ است و در ۱۶ استان توزیع می‌شود. این شرکت در جهت حفظ محیط‌زیست و کاهش آلایندگی‌ها، حدود ۴ میلیون لیتر گازوئیل تولیدی روزانه خود را طبق استاندارد بین‌المللی یورو ۵ و ویژه اتوبوس‌رانی تولید می‌کند. سال آینده با راه‌اندازی واحد تصفیه گازوئیل، تمام ۲۰ میلیون گازوئیل تولیدی این شرکت، یورو ۵ خواهد شد.
 مرتضی ابراهیمی همچنین گفت: در راستای مقابله با انحصارطلبی و تحریم زدایی دشمنان ایران اسلامی و حرکت در جهت خودکفایی، ۸۰% تجهیزات پالایشگاه اصفهان بومی‌شده است.
 مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان افزود: این شرکت در جهت اجرای مسئولیت‌های اجتماعی ۱۰۰ ها میلیارد هزینه کرده: کمک‌ به اجرای پروژه‌های عمرانی استان اصفهان اعم از اصفهان، شاهین‌شهر، خمینی‌شهر، اداره‌های بهزیستی استان، کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد آزادی زندانیان (اصفهان)، کمک به هم‌وطنان سیل‌زده سال‌های گذشته، بازسازی مدرسه در مناطق زلزله‌زده، کمک به فرهنگیان و دانش آموزان مستمند و…
 همچنین از سال گذشته با توجه به شیوع ویروس کرونا در کنار توزیع ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ۹ میلیارد تومان به شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان کمک مالی کرده است. همچنین بیش از ۳۰۰ هزار لیتر ماده ضدعفونی‌کننده تولید کرده و به سازمان‌ها وادارات متقاضی اصفهان و…ارسال کرده است.
 ابراهیمی به اشتغال‌زایی در شرکت پالایش نفت اصفهان هم پرداخت و اظهار داشت: در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی و استخدام نیروی کار اولویت این شرکت همواره جذب نیروهای بومی استان اصفهان بوده و است. ازآنجایی‌که مهم‌ترین سرمایه یک شرکت، منابع انسانی آن است و توجه ویژه به آن نوعی سرمایه‌گذاری بلندمدت برای آینده شرکت محسوب می‌شود، این شرکت فرآیند جذب نیروی خود را به‌صورت علمی، نظام‌مند و بر پایه شایستگی و باهدف تناسب بیشتر شغل و شاغل طراحی کرده است. در سال جاری ۴۰۰ نفر در بخشهای مختلف عملیاتی و بهره‌برداری و… مشغول به کار می‌شوند.