|  English

|   عربی

صفحه اصلی
ورود/عضویت/پنل کاربری
اطلاعات تماس
ارسال پیام
نقشه
شرکت پالایش نفت اصفهان

      واحد زیست محیطی جامد سازی گوگرد تولیدی شرکت پالایش نفت اصفهان بهره برداری شد
      در راستای حفظ و رعایت مسائل زیست محیطی واحد گرانول (جامد سازی) گوگرد تولیدی شرکت پالایش نفت اصفهان با هدف جامد سازی، انبارش و بسته بندی گوگرد طبق استاندارد های زیست محیطی با ظرفیت ۳۰۰ تن در روز به بهره برداری رسید. این در حالی است که بنابر نیاز احتمالی، این واحد قابلیت افزایش جامدسازی، انبارش و بسته بندی گوگرد تولیدی را تا ۶۰۰ تن در روز دارد. مزیت های تغییر روند تولید گوگرد حذف ذرات گرد و غبار که باعث آلایندگی هوا می شود، حفظ کیفیت محصول و افزایش ظرفیت تولید و سرعت کار از فواید احداث این واحد است. هزینه انجام شده برای احداث واحد جامد سازی گوگرد برابر با ۳/۵ میلیون یورو و ۳۷۰ میلیارد ریال گزارش شده است.
در راستای مصرف بهینه آب
خط انتقال ، ایستگاه پمپاژ و  تصفیه خانه پساب شهری در شرکت پالایش نفت اصفهان احداث شد
           در جهت صیانت از منابع ملی و با توجه به بحران آب در استان اصفهان ، به منظور مصرف بهینه  از این مایه حیات برای نخستین  بار در ایران پروژه ملی زیست‌محیطی  تصفیه و استفاده صنعتی از  فاضلاب شهری در شرکت پالایش نفت اصفهان با رویکرد کاهش مصرف منابع (آب شرب ) با ظرفیت ۷۵۰مترمکعب در ساعت راه‌اندازی شد.
    این پروژه در مدت‌زمان ۳۵ ماه و صرف هزینه‌ای بالغ‌بر۱۰۰ میلیارد تومان در محل شرکت پالایش نفت اصفهان انجام‌شده است.
تاریخ شروع: ۱۳۹۵/۱۱/۰۱                                تاریخ پایان: ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
       پیمانکار پروژه: شرکت‌های فراسان ، آبسان زلال
راه‌اندازی واحدهای  تقطیر و گاز مایع  شماره ۳  پالایشگاه اصفهان
هدف: کاهش تنگناهای عملیاتی و  کاهش بار ترافیکی خوراک نفت خام در واحدهای تقطیر
پیمانکار: شرکت در ریز
تاریخ شروع: ۱۳۹۴/۰۳/۰۶  تاریخ پایان: ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
هزینه: ۴۰ میلیون یورو و ۴۱۵ میلیارد تومان
پروژه گوگردزدایی از ته‌مانده برج‌های تقطیر (RHU)
هدف: گوگردزدایی از ته‌مانده برج‌های تقطیر شرکت پالایش نفت اصفهان
شروع پیمان: ۱۳۹۸/۰۵/۱۰     پایان پیمان:۱۴۰۳/۱۲/۲۹
پیمانکار  EP:  شرکت نارگان
برآورد هزینه در بخش  EP:501  میلیون یورو و ۱۵۰ میلیارد تومان
اجرای پروژه خط انتقال ۲۳۰ کیلوولت و پست فشار قوی  ۲۳۰/۳۳ کیلوولت اختصاصی شرکت پالایش نفت اصفهان
شرکت پالایش نفت اصفهان به منظور تأمین برق واحد های عملیاتی پالایشگاه به صورت پیوسته و پایدار با َقابلیت اطمینان بالا و ایمن از شبکه برق سراسری، اقدام به خریدMW60 دیماند از شرکت برق منطقه ای اصفهان نموده است.
 اجرای این طرح در قالب دو پروژه، خط انتقال ۲۳۰ کیلوولت هوائی دومداره از نیروگاه شهید محمد منتظری  به پالایشگاه اصفهان با طول تقریبی ۵/۵ کیلومتر و پست فشار قوی  ۲۳۰/۳۳ کیلوولت اجرا گردیده است.  مزایای این طرح: تامین کمبود برق مورد نیاز واحدهای عملیاتی پالایشگاه، بالا بردن قابلیت اطمینان، پایداری و ایمنی شبکه برق پالایشگاه، کاهش آب مصرفی پالایشگاه و  صرفه جویی در مصرف انرژی از مزایای این طرح به شمار می رود.
هزینه: هزینه  اجرای خط انتقال ۶۰ میلیارد ریال و هزینه اجرای پست ۲۰۰ میلیارد ریال و ۲/۶میلیون یورو اعلام شده است.
  پروژه تصفیه گازوئیل
هدف: بهبود فرآیندهای عملیاتی و افزایش کیفیت سوخت‌های تولیدی و با هدف حذف ترکیبات سولفور از دیزل تولیدی و تصفیه گازوئیل به ظرفیت ۱۰۰ بشکه در روز و کاهش ترکیبات گوگردی تا ۵۰ PPM
پیمانکاران ، شرکت های توسعه انرژی هرمزان ،نارگان، چگالش، مپنا ،شرکت طراحی و ساختمان نفت ،شرکت تکین کوی
هزینه: ۵۴۰ میلیون یورو و ۳۷٫۸۳۰ میلیارد تومان
شروع پیمان: ۱۳۹۳/۱۱/۱۵   پایان پیمان: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
• پالایشگاه اصفهان برای تبدیل شدن به پتروپالایش موفق  کشور گامهای اساسی برداشته است
در جهت تحقق بخشیدن به چشم‌انداز افق ۱۴۰۵ شرکت پالایش نفت اصفهان که قرار است یکی از هلدینگ های موفق پتروپالایشی کشور باشد، تا کنون این شرکت با هدف ایجاد ارزش‌افزوده مشترک به واسطه سرمایه گذاری در صنایع پایین‌دستی و استفاده از پتانسیل‌های بالقوه مشتریان عمده و همچنین افزایش سودهای غیرعملیاتی، حدود ۴۲ درصد سهام شرکت پتروشیمی اصفهان و ۱۶٫۶۷ درصد سهام شرکت نفت سپاهان را خریداری کرده است. در این راستا   اعضاء جدید  هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت  پتروشیمی نیز  انتخاب شدند.
• بخش خودکفایی: ۸۰% تجهیزات پالایشگاه اصفهان بومی شده است
در راستای مقابله با انحصار طلبی و تحریم زدایی دشمنان ایران اسلامی،  در ۲۰سال گذشته این شرکت به دست توانمند کارشناسان خود توانسته است تجهیزات مهم و ارزشمندی را به صورت بومی درآورد و امید است در سالهای آتی تمام تجهیزات پالایشگاه اصفهان در داخل تولید گردد تا ضمن کاهش مصارف ارزی ، ‌وابستگی به خارج از کشور را به صفر برساند.
 مسئولیت های اجتماعی
به منظور تأمین نیروی انسانی موردنیاز واحدهای شرکت، پالایشگاه تا کنون تعدادی جوانان  تحصیلکرده رشته های مرتبط با فعالیت شرکت  را با همکاری دانشگاههای معتبر مانند  اصفهان و صنعتی اصفهان و  از طریق آزمون های سراسری علمی و مصاحبه نیروهای شایسته  جذب کار کرده است.
# پیوستن به کاروان همدلی و  مواسات و  اهداء  ۱۵۰۰ دستگاه تبلت به دانش آموزان نیازمند تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان، کمکهای  مالی به بهسازی میدان استقلال اصفهان، به اداره بهزیستی شاهین‌شهر و میمه، کمک۷۰۰ میلیونی به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد آزادی زندانیان (اصفهان)، کمک  میلیاردی به سیل‌زدگان ایام نوروز سال های گذشته، کمک میلیاردی  به زلزله‌زدگان کرمانشاه و بازسازی دو باب مدرسه در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، کمک به تکمیل پروژه کلینیک فرهنگیان (پایگاه سلامت) شاهین‌شهر، کمک به پروژه‌های عمرانی استان اصفهان (خمینی‌شهر) و…، مشارکت در پروژه‌های شاهین‌شهر اصفهان (تکمیل ورزشگاه) و…
#از اواخر سال ۹۸ نیز با توجه به شیوع ویروس کرونا این شرکت فعالیت‌های زیر را انجام داده و می‌دهد:
– کمک مالی ۹ میلیارد تومانی در جهت مقابله با کرونا، شهرداری اصفهان (۶ میلیارد تومان) و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (۳ میلیارد تومان). – تولید و توزیع بیش از ۳۰۰ هزار لیتر ماده ضدعفونی‌کننده برای سازمان‌ها وادارات متقاضی اصفهان. –تهیه بسته‌های بهداشتی اعم از ماسک، ژل و اسپری ضدعفونی‌کننده و توزیع در بین همکاران و همچنین اهداء اقلام بهداشتی به بیمارستان‌ها؛  بسته‌های بهداشتی شامل ماسک، دستکش لاتکس، ژل ضدعفونی‌کننده دست و… اهدا بسته های معیشتی به نیازمندان و…