|  English

|   عربی

صفحه اصلی
ورود/عضویت/پنل کاربری
اطلاعات تماس
ارسال پیام
نقشه
شرکت پالایش نفت اصفهان

در جهت حفظ محيط زيست

شرکت پالایش نفت اصفهان با همکاری شرکت دانش بنیان نغمه کیمیا ( به عنوان تنها دارنده دانش فنی در ایران)، به دانش فنی فرآیند تبدیل پسماند ماده شیمیایی تترا اتیل سرب(TEL) به استابلایزر سرب که یک ماده بی خطر و عاری از پیامدهای زیست محیطی محسوب می شود، دست پیدا کرد.
 رئیس حفاظت محیط زیست شرکت پالایش نفت اصفهان با اعلام این  خبر افزود: استابلایزر سرب،  به صورت  ماده اولیه و تثبیت کننده دمایی در صنایع PVC کشور مورد استفاده قرار می گیرد.
غلامرضا رجبی  با اشاره به سالهای دوری که این ماده برای افزایش کیفیت بنزین  در پالایشگاه های ایران و جهان به کار برده می شده است، گفت: از سال ۱۳۸۶ استفاده از  تترا اتیل سرب به دلیل مخاطرات زیست محیطی ممنوع شد. به همین منظور پالایشگاه اصفهان برای  فروش ماده مذکور که بلااستفاده مانده بود، اقدام کرد، اما با وجود یافتن چند مشتری از کشورهای غربی، در نهایت آنان از خرید این ماده سرباز زدند.
وی ادامه داد: به دنبال این اتفاق، بر آن شدیم تا با  مراکز دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان مختلف در کشور وارد مذاکره شویم  تا سرانجام با همکاری و قرارداد پژوهشی که با شرکت دانش بنیان نغمه کیمیا  منعقد کردیم، موفق به کسب دانش فنی این فرآیند شدیم.