|  English

|   عربی

صفحه اصلی
ورود/عضویت/پنل کاربری
اطلاعات تماس
ارسال پیام
نقشه
شرکت پالایش نفت اصفهان

کنسول اپراتوری برد اتاق کنترل آتش نشانی شرکت پالایش نفت اصفهان بعد از ۵۰ سال به طور کامل تعویض و به روز رسانی شد.
رئیس آتش نشانی شرکت پالایش نفت اصفهان با اعلام این خبر گفت: با همکاری اداره نگهداری و تعمیرات برق- مخابرات شرکت و بهره مندی و حمایت از متخصصان داخلی کشور، موفق شدیم کنسول اپراتوری اتاق کنترل آتش نشانی را (به صورت کاملا علمی که با نمونه آمریکایی آن برابری می کند)، تعویض و به روز رسانی کنیم.
غلامرضا وکیلی بر اهمیت به روز رسانی برد اتاق کنترل تأکید و تصریح کرد: بدون تردید اتاق کنترل، قلب اداره آتش نشانی محسوب می شود، زیرا راهنمایی و راهبری نفرات و پرسنل شرکت از این طریق انجام می شود.
وی افزود: با تعبیه سیستم جدید، می توان نقشه راه تعریف کرد و امکاناتی همچون طرح پیش بینی حادثه واحد ها و برنامه ریزی صحیح در زمان وقوع حادثه را اجرایی کرد؛ به طوری که برای هر کدام از حوادث پیش بینی شده و برنامه های پیشنهادی، گزارش های مرتبط تهیه شود وپس از آن، به صورت OTJ (آموزش در واحدهای عملیاتی )به همکاران آموزش های لازم ارائه گردد. به عبارت دیگر با این سیستم، می توان نقشه راه و راه کارهای لازم در زمان وقوع حوادث پیش بینی شده را آماده کرد تا در مواقع ضروری توسط برد من، اطلاع رسانی های لازم انجام پذیرد.
وکیلی شغل راهبری برد اتاق کنترل آتش نشانی را بسیار مهم خواند و اظهار داشت: به منظور افزایش کیفیت عملکرد افرادی که در این جایگاه کار می کنند، دستورالعمل های تخصصی به صورت تئوری و عملیتهیه شده تا به بهترین وجه و تخصصی ترین روش ها، به فعالیت بپردازند.
مسئول نگهداری و تعمیرات مخابرات نیز ضمن برشمردن مزایای این کنسول گفت: با به روز رسانی برنامه های نرم افزاری وتجهیزات سخت افزاری، تمام سیستم های ارتباطی مورد نیاز یک اتاق فرمان تجمیع شده؛ به طوری که شبکه رادیویی، سیستم تلفن آتش، سیستم فراخوان عمومی (PAGA) آتش نشانی و همچنین DISPATCHING (راهبری افراد، رصد کردن تجهیزات و کنترل آنها به صورت سیستماتیک)، با تکنولوژی روز دنیا مجهز گردیده و می تواند به صورت هماهنگ، یکپارچه و مؤثر توسط اپراتور به کار گرفته شود.
مهدی مختاری ادامه داد: خوشبختانه با کمک از تکنولوژی های جدید، امکان اتصال آن با دیگر میزهای اپراتوری در سایت های مختلف و همچنین سیستمهای اعلام و اتفای حریق، دوربین های مدار بسته و سیستمهایDCS نیز میسر شده است که می تواند در شرایط بحران کمک شایانی را در مدیریت بحران بر عهده داشته باشد. ضمن اینکه بخشهای نرم افزاری و سخت افزاری از برنامه ها و قطعات با ضریب اطمینان بالا به کار رفته است این دو قسمت می تواند کاملا مستقل از یکدیگر ولی هماهنگ عمل کرده و اگر احتمالا نرم افزار دچار مشکل شود، سخت افزار به تنهایی می تواند به کار خود ادامه دهد، بدین صورت در شرایط اضطراری قابلیت اطمینان کنسول افزایش می یابد.
وی بهره مندی از تخصص و دانش کارشناسان ایرانی را از مزایای دیگر این میز اپراتوری عنوان کرد و اذعان داشت: ماهمیشه ثابت کرده ایم که اگر به جوانان خود تکیه کنیم، به بیشترین منفعت دست می یابیم؛ در همین پروژه که پیچیدگی های فنی و تخصصی در حوزه مخابرات داشت نیز توانستیم با حمایت از ساخت داخل، از خروج هزاران دلار از کشور جلوگیری کنیم.