|  English

|   عربی

صفحه اصلی
ورود/عضویت/پنل کاربری
اطلاعات تماس
ارسال پیام
نقشه
شرکت پالایش نفت اصفهان

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت پالایش وپخش فرآورده های نفتی ایران، در بازدید از شرکت پالایش نفت اصفهان بر لزوم تلاش در جهت سرعت بخشی به تکمیل پروژه های در حال اجرای پالایشگاه اصفهان تأکید و تصریح کرد: انتظار می رود تیم راه اندازی با عزمی قوی، بیش از پیش در این زمینه حرکت کنند و به طور حتم حمایت مدیریت پالایش و پخش از پروژه ها ادامه خواهد داشت.
جلیل سالاری که نخستین بازدید خویش دردولت سیزدهم را در بین پالایشگاه های کشور به پالایشگاه اصفهان اختصاص داده بود، از پروژه های در حال احداث حوزه ارتقاء کیفی و کمی محصولات این شرکت بازدید کرد. پس از آن در یک نشست اختصاصی با هیئت مدیره پالایشگاه، به میزان پیشرفت طرح ها و چگونگی تسریع کار پرداختند.
وی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت به مناسبت اربعین حسینی، با اشاره به وظیفه پالایش و پخش در تولید انرژی های مورد نیاز کشور اعم از گاز، بنزین ، سوخت مایع و… اظهار داشت: هر مجموعه ای در حوزه کاری خود باید کیفیت خاص را لحاظ کند و با استفاده از تمام ظرفیت ها و هم افزایی و حرکت جهادی، کار را پیش ببرد. در خصوص پالایشگاه اصفهان نیز لازم است تمام جوانب کار در انجام پروژه ها بررسی شود تا بتوانیم با رفع مشکلات احتمالی در کمترین زمان ممکن آنها را به پایان برسانیم.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان نیز طی سخنانی اختصاص نخستین حضور معاون محترم وزیر به پالایشگاه اصفهان را نشان از اهمیت این شرکت عنوان کرد و در ادامه پروژه های عظیم در حال اجرای این واحد صنعتی را تشریح کرد: پالایشگاه در راستای رعایت الزامات زیست محیطی و همچنین مدیریت مصارف انرژی و صیانت از منابع ملی اقدام به تعریف و اجرای پروژه های زیست محیطی در حوزه تولید سوخت های پاک نموده است.
مرتضی ابراهیمی پیشرفت طرح زیست محیطی تصفیه گازوئیل این پالایشگاه را ۹۵ درصد اعلام کرد و گفت: میزان بودجه این طرح که به دست متخصصان داخلی از سال ۱۳۹۳ آغاز شده در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می‌رسد. ۳۷ هزار و ۸۳۰ میلیارد ریال اعتبار ریالی و ۵۴۰ میلیون یورو اعتبار ارزی است.
وی با اشاره به اینکه براساس مصوبه هیئت دولت، گازوئیل تولیدی پالایشگاه ها باید مطابق با الزامات زیست محیطی، یورو ۵ باشد افزود: در این راستا میزان گوگرد موجود در این محصول به میزان کمتر از ۵۰ PPM خواهد رسید. همچنین با راه اندازی طرح تصفیه گازوئیل روزانه ۳۰۰ تن گوگرد از گازوئیل تولیدی جداسازی خواهد گردید. همچنین در جهت رعایت مباحث زیست محیطی، گوگرد جدا شده به صورت گرانول شده انبارش و تحویل مشتریان می گردد.
پروژه گوگردزدایی از ته‌مانده برج‌های تقطیر (RHU) نیز از طرح هایی بود که مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان به آن پرداخت و گفت: این پروژه با هدف تصفیه و آماده‌سازی نفت کوره تولیدشده در برج‌های تقطیر پالایشگاه و ارسال آن به واحد RFCC به‌منظور تولید فرآورده‌های نفتی سبک در حال انجام است و پیش بینی می شود تا سال ۱۴۰۳ به پایان برسد. هزینه آن نیز۱۵ هزار و ۸۷۷ میلیارد ریال و ۶۸۳ میلیون یورو برآورد شده است.
ابراهیمی همچنین افزود: در بخش مدیریت آب، پروژه های با اهمیتی نظیر تصفیه پساب شاهین شهر، بازسازی برج های خنک کننده، بازیابی آب های فوق شور و جایگزینی کولینگ های هیبریدی به جای برج خنک کننده تعریف شده که تاکنون پروژه بازسازی برج های خنک کننده و همچنین تصفیه پساب با موفقیت کامل راه اندازی گردیده اند.
فرهاد احمدی مدیر شرکت ملی و مهندسی و ساختمان نفت ایران که مدیریت طرح پروژه گوگردزدایی از ته‌مانده برج‌های تقطیر پالایشگاه اصفهان را نیز بر عهده دارد، در این بازدید معاون وزیر نفت را همراهی می کرد.
حضور در جایگاه یادمان شهدای شرکت پالایش نفت اصفهان و ادای احترام به ایشان از برنامه های این بازدید بود.