|  English

|   عربی

صفحه اصلی
ورود/عضویت/پنل کاربری
اطلاعات تماس
ارسال پیام
نقشه
شرکت پالایش نفت اصفهان

H

با حضور معاون تولید و تعدادی از مدیران و مسئولین و کارکنان اداره H.S.E شرکت پالایش نفت اصفهان، مراسم پاسداشت “هفتم مهر” روز آتش نشانی و ایمنی با هدف ترویج فرهنگ ایمنی و پیشگیری از حوادث و سوانح، در محل ایستگاه آتش نشانی این شرکت برگزار شد .
در ابتدای این مراسم پس از قرائت قرآن و سرود ملی پیام مرتضی ابراهیمی مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان به مناسبت روز آتش‌نشانی و ایمنی برای حضار قرائت شد.
«هفتم مهرماه روز بزرگداشت آتش نشانان و بزرگ مردانی است که در هنگام روی دادن حوادث، بی محابا و جسورانه در دل بلایا می روند و با حماسه آفرینی های خویش در مقابله با وقایع خانمان سوز، امید را در ناامیدی به ارمغان می آورند.
امروز فرصتی است که از سختکوشی آتش نشانان و تلاشگران عرصه ایمنی که در انجام وظایف شان و خدمت رسانی به هموطنان سربلند هستند، قدردانی شود.
برخود لازم می دانم از وظیفه شناسی و تلاش به موقع و مؤثر همکاران عزیز واحد HSEکه در مأموریت های محوله سبب پیشگیری از حوادث در شرکت گردیده اند و موجبات رضایت همگان را فراهم کرده اند، تقدیر و تشکر نمایم».
معاون تولید شرکت پالایش نفت اصفهان نیز ضمن تجلیل از آتش نشانان و دلیرانی همچون جوان ایذه ای که اخیرا در زمان نجات دو هموطن دچار حادثه آتش سوزی شده بودند، به شهادت رسید و همچنین شهیدان معزز شرکت پالایش نفت اصفهان در دوران دفاع مقدس و جبهه صنعت، آتش نشانی را قبل از یک شغل یک مفهوم وسیع و عمیق توصیف کرد و اظهار داشت: علت نامگذاری روزآتش نشانی و ایمنی به ۷ مهرماه سال ۵۹ باز می گردد؛ روزی که آتش نشانان برای مهار آتش ناشی از حمله دشمن بعثی به پالایشگاه آبادان رفته بودند، اما متأسفانه در حمله مجدد دشمن در همان روز به شهادت نائل آمدند؛ به طور حتم یاد این عزیزان هرگز از اذهان پاک نخواهد شد.
علیرضا جعفرپور افزود:آتش نشانان دریادلانی هستند که با گذشت از جان خود، آتش شعله ور شده در هر کجای وطن را خاموش می کنند. روز آتش نشانی و ایمنی فرصتی است برای تقدیر از انسانهای وارسته شرکت پالایش نفت اصفهان که با جان و دل در حفظ و صیانت واحدهای عملیاتی، بهره برداری و نیروی انسانی تمام قامت ایستاده اند تا در خدمات رسانی و تأمین سوخت مورد نیاز کشور هیچگونه خللی وارد نشود.
وی با اشاره به اینکه این روز به ایمنی نیز اختصاص یافته، در تمام عرصه ها به ویژه عرصه تولید ایمنی را مقدم بر آتش نشانی عنوان کرد و گفت: کمک به ارتقاء فرهنگ ایمنی در سطح جامعه موجب کاهش حوادث و تبعات ناشی از معضلات لحاظ نکردن ایمنی می گردد و این اتفاق میسر نمی شود، مگر اینکه آحاد مدیران و کارکنان به باور اهمیت ایمنی برسند. بنابراین در این روز شکوهمند ایمنی و آتش نشانی از مدیران و سرپرستان واحدهای بهره برداری و عملیاتی دعوت کردم در این مراسم حضور داشته باشند. یادآوری می کنم هر کسی که در عرصه تولید وارد می شود باید با تمام وجود حضور خود را ثابت کند که البته رسالت سرپرستان در این زمینه به مراتب بالاتر است. در این صورت است که در کنار هم رسالت ارزشمند خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم عزیزمان را با کمترین حادثه رقم خواهیم زد.
رئیس آتش نشانی شرکت پالایش نفت اصفهان نیز از تلاش های بی وقفه همکاران خود برای ایحاد محیطی امن در مسیر خط تولید، تقدیر کرد و یاد شهدای آتش نشان و تمام کسانی که در این راستا برای حفظ جان و مال هموطنان خود از جان خود گذشتند و الگوی تمام این بزرگواران، شهید سردار قاسم سلیمانی را گرامی داشت.
غلامرضا وکیلی ادامه داد: آتش نشانان شرکت پالایش نفت اصفهان با تمام وجود در خدمت سازمان و نیروی انسانی است و فعالت این شرکت در سالهای متمادی بدون حادثه شاهد فعالیت این مردان بی ادعا است.
در این مراسم همچنین برنامه های نمایشی آتش نشانان شرکت پالایش نفت اصفهان همچون کار با طناب در ارتفاع و اهداء گلدان گل به همکاران آتش نشان، تهیه کیک به مناسبت جشن روز آتش نشان اجرا شد.