|  English

|   عربی

صفحه اصلی
ورود/عضویت/پنل کاربری
اطلاعات تماس
ارسال پیام
نقشه
شرکت پالایش نفت اصفهان

در این همایش که با حضور مدیر عامل ، معاون و مدیران با هدف تقدیر از برگزیدگان نظام پیشنهادهای شرکت برگزار شده بود، ابتدا رئیس برنامه ریزی،تحلیل سیستم ها و توسعه سامانه ها به ارائه گزارشی از فعالیت نظام پیشنهادها پرداخت و گفت: سیستم نظام پیشنهادها قریب به ۲۱ سال است که پی ریزی شده است و تا کنون دستاوردهای قابل توجهی را با سود صرفه جویی بالا به ارمغان آورده و کسب مقام های ارزشمند کشوری در عرصه های نظام پیشنهادها از دستاوردهای مهم دیگر نظام پیشنهادهای شرکت پالایش نفت اصفهان است.

مصطفی نظری در گزارش ارائه شده تصریح کرد: از ابتدای راه اندازی نظام پیشنهادها تاکنون بیش از حدود ۸۰ هزار فقره پیشنهاد در سامانه نظام پیشنهادهای شرکت ثبت گردیده است که سال ۱۴۰۰ تعداد۱۱۲۴ همکار تعداد ۴۴۵۸ فقره پیشنهاد ارائه کرده اند. نرخ مشارکت در این سال ۴۰ درصد بوده که نسبت به سال گذشته ۶ درصد بالاتر بوده است. میزان سود و صرفه اقتصادی پیشنهادهای اجرا شده مبلغ ۱۱۶/۵۴۲/۰۰۰/۰۰۰ریال برآورد شده، این در حالی است که در سال گذشته، مبلغ ۲۰۰/۸۴۶/۵۸۲/۱۰۴ ریال صرفه اقتصادی پیشنهادها اجرا شده، بوده است.
وی در پایان از مدیرعامل به واسطه حمایت بی شائبه از نظام پیشنهادها و از کلیه مدیران و روسای واحدها به دلیل اهتمام و توجه به مقوله پیشنهادها و از کلیه کارکنان به خاطر ارائه پیشنهادها تشکر و قدردانی نمود .
پس از آن مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان با بیان این مطلب که مبنای سازمان های یادگیرنده، نظام مشارکت آنها محسوب می شود، اظهار داشت: متأسفانه در کشور ما بیشتر کارها به صورت فردی انجام می شود و کار گروهی کمتر مورد توجه است، اما باید پذیرفت که رشد سازمان با مشارکت ها میسر می شود، بنابراین نظام مشارکت شرکت پالایش نفت اصفهان نیز باید در جهت ثبت پیشنهادها گروهی حرکت کند، به طوری که در هر اداره و یا واحدی چند گروه پیشنهاد دهنده تشکیل شود تا پیشنهادهای فردی در گروه ها، بررسی و با بهره گیری از عقل جمعی نهایی گردد. با این روش پیشنهادها علمی تر و اجرایی تر خواهد شد.
محسن قدیری بر لزوم اصلاح آیین نامه ها نیز تأکید کرد و ادامه داد: این روند موجب خواهد شد که دستاوردها در طول کار، به دانش سازمانی تبدیل شوند و شرکت در جایگاه شایسته ای قرار گیرد.
وی اعلام کرد: از این به بعد هیچ پیشنهاد فردی ثبت نخواهد شد و کارها به صورت جمعی و تیمی پیش خواهد رفت و در این مسیر ادارات برتر پاداش بیشتری دریافت خواهند کرد.
در پایان مراسم به ۷۴ پیشنهاد دهنده برتر، دبیر برتر، کارشناس برتر، تسهیل گر برتر در حوزه سیستم¬ های مدیریتی، ممیز برتر درحوزه استانداردهای مدیریتی، تسهیل گر برتر حوزه مدیریت ریسک و حامی برتر جوایزی اهدا شد.