|  English

|   عربی

صفحه اصلی
ورود/عضویت/پنل کاربری
اطلاعات تماس
ارسال پیام
نقشه
شرکت پالایش نفت اصفهان

راه اندازی زود هنگام پروژه تصفیه گازوئیل با مدیریت جدید پالایشگاه اصفهان میسر شد
دو ماه آینده پروژه تصفیه گازوئیل شرکت پالایش نفت اصفهان راه اندازی می شود
مشعل شماره یک پروژه تصفیه گازوئیل با ظرفیت ۱۰۰۰ تن در روز ، در سرویس قرار گرفت
با درایت مدیریت جدید در پالایشگاه اصفهان و حضور دکتر محسن قدیری در سمت مدیر عامل این شرکت و راهنمای های ایشان، حرکت به سوی فراهم آوری شرایط لازم برای راه اندازی واحدهای بهینه سازی مانند پروژه تصفیه گازوئیل و RHU شتاب گرفت. بدین ترتیب با همت و تلاش شبانه روزی کارکنان این شرکت و پیمانکاران حاضر در پروژه، مقدمات ورود گاز طبیعی شبکه سراسری به پالایشگاه جنوبی انجام شد و مشعل شماره یک این مجموعه با ظرفیت ۱۰۰۰ تن در روز، به عنوان پیش نیاز راه اندازی واحد در سرویس قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان در مراسم راه اندازی مشعل شماره یک این مجموعه اظهار داشت: علیرغم بدخواهی دشمنان جمهوری اسلامی و تلاش در جهت سیاه نمایی، کارکنان بالنده و خلاق شرکت پالایش نفت اصفهان و پیمانکاران حاضر در این مجموعه، با همدلی و همکاری پروژه تصفیه گازوئیل را سرعت بخشیدند.
دکتر محسن قدیری افزود: ان شاالله با توجه به پایان یافتن فعالیت های پیش راه اندازی و متعاقب آن تکمیل فرآیند های راه اندازی، سایر واحدهای یوتیلیتی مورد نیاز نیز تا اواسط مرداد ماه سال جاری در سرویس قرار خواهند گرفت.
وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی جدید صورت گرفته و به حول و قوه الهی، نخستین محموله گازوئیل تصفیه شده طبق استاندارد یورو۵ در آینده نزدیک در واحد های تصفیه گازوئیل تولید خواهد شد.
با راه اندازی واحد تصفیه گازوئیل پالایشگاه اصفهان روزانه ۱۰۰ هزار بشکه گازوئیل یورو۵ تولید خواهد شد. و ۳۰۰ تن گوگرد از گازوئیل تولیدی پالایشگاه اصفهان حذف خواهد شد و غلظت گوگرد در گازوئیل تولیدی این شرکت از ۶۰۰۰ PPM به کمتر از ۵۰ PPM می¬رسد. سودآوری این طرح برای شرکت حدود ۵٫۹ هزار میلیارد تومان (در صورت تداوم نرخ¬های فعلی) در سال است. با بهره برداری از این طرح به ازای تصفیه هر بشکه گازوئیل تولیدی ۷ دلار ارزش افزوده عاید شرکت خواهد شد. سود خالص پالایشگاه اصفهان با راه اندازی واحد تصفیه گازوئیل در مجموع ۲۶۳ میلیون دلار خواهد بود و هزینه¬های انجام شده برای اجرای این طرح ملی پس از ۴ سال برمی¬گردد.