پالایش نفت اصفهان
تاریخ: 1396/07/25    
احداث سكوهاي بارگيري در شركت پالايش نفت اصفهان احداث سكوهاي بارگيري در شركت پالايش نفت اصفهان
با توجه به خصوصي بودن شركت پالايش نفت اصفهان، اين شركت به منظور بارگيري فرآورده هاي ويژه خود، از سال گذشته شروع به ساخت 18 سكوي بارگيري نموده كه تاكنون 70درصد پيشرفت داشته است .
مديرپروژه سكوهاي بارگيري محصولات شركت پالايش نفت اصفهان افزود : سكوها كه با هدف بارگيري محصولاتي همچون لوب كات، آيزوريسايكل، حلال و كيوم باتوم ( ته مانده برخ خلاء ) در حال تعبيه است، در زميني به مساحت 5/1 هكتار مربع و با هزينه اي بالغ بر 30 ميليارد تومان ساخته مي شود . 
عليرضا نظري پور با بيان اينكه، اين سكوها به صورت دو نازله در 9 رديف در نظر گرفته شده، اظهار داشت: 6 سكوي بارگيري وظيفه ارائه محصولات سبك ( همچون ماده حلال) و 6 سكو وظيفه بارگيري محصولات  سنگين وكيوم با توم و 2 سكو هم وظيفه بارگيري آيزوريسايكل  و 4 سكو هم جهت بارگيري لوب كات را به عهده دارد. 
وي پايان پروژه را ارديبهشت سال 97 اعلام و تصريح نمود: در نظر داريم با تلاش بيشتر و بهره گيري از تيم تخصصي موجود، اين زمان را كاهش داده و در زمان پيشتر از تاريخ پيش بيني شده كار را به اتمام برسانيم . 
براي ايجاد 18 سكوي بارگيري محصولات شركت پالايش نفت اصفهان فعاليت هاي جنبي بسياري انجام شده و تا پايان پروژه عمليات هاي ديگري انجام خواهد شد. نظري پور ادامه داد: ايجاد خطوط انتقال نيروي برق سيستم آتش نشاني ، مخابرات ، فيبر نوري و سيستم ديتا از سطح پالايشگاه به سمت سكوها ( شامل زير ساخت حفاري براي عبور كابل تا محل سكوها و ... ) از فعاليت هاي جانبي محسوب مي شود كه در حال حاضر خطوط انتقال در ارتباط با واحدهاي سوخت در حال نصب است. اتاق كنترل، اتاق ديزل، نيروگاه برق اضطراري سيستم آتش نشاني با تعبيه 6 مانيتور در جهت اطفاي حريق احتمالي، دوش هاي آتش نشاني به صورت آب و فوم و ...، تجهيزات دوربين مداربسته،  به منظور كنترل محوطه، زير بازو سيستم پيجينگ براي اپراتور و بستن اضطراري واحد نيز ساخته شده است . 
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شركت پالايش نفت اصفهان مي باشد.
Powered by DorsaPortal