پالایش نفت اصفهان
تاریخ: 1396/08/01    
نخستين نشست مميزان داخلي شركت پالايش نفت اصفهان نخستين نشست مميزان داخلي شركت پالايش نفت اصفهان
با ابتكار و دعوت مهندسي سيستم ها و روش ها، به منظور تشريح روند انجام مميزي و ايجاد يك گروه پويا وتوانمند مميزي داخلي، نشستي با همكاران علاقمند منتخب اداره هاي مختلف شركت برگزار شد.
در اين نشست  پس از بيان تاريخچه استقرار استانداردهاي مختلف در شركت، دليل تشكيل گروه مميزان داخلي سيستم¬هاي مديريت و انتظاراتي كه از مميزان مي¬رود توسط سرمميز شركت، نماينده مديريت در سيستم¬هاي مديريتي به ايراد سخنراني پرداخت.
چگونگي  كنترل و پايش فعاليت‌هاي جاري سازمان و اطمينان از انطباق آن با الزامات استانداردهاي سيستم‌هاي مديريت كيفيت، ايمني، بهداشت شغلي و زيست محيطي و انرژي توسط مميزين داخلي از واحدهاي تابعه (پيش از  مميزي  برون‌سازماني) در اين جلسه مطرح شد.
گفتني است در استانداردهاي ايزو يكي از الزام ها،  اجراي دوره¬اي و منظم مميزي داخلي درون سازمان است و سازمان¬ها بايد در بازه¬هاي زماني مشخص نسبت به اين كار، يعني انجام مميزي داخلي و شناسايي نقاط قابل بهبود  اقدام نمايند.
فرايند مميزي داخلي طبق الزام استانداردهاي مديريتي،   بايد توسط افراد با صلاحيت انجام شود و معمولاً اين صلاحيت از طريق گذراندن دوره هاي آموزشي مميزي داخلي سيستم هاي مديريت كسب مي شود.
در چرخه معروف دانشمند بزرگ ادوارد دمينگ (PDCA) مميزي داخلي و شناسايي مغايرت هاي موجود با طرح-ها و برنامه¬هاي اوليه،  حلقه گمشده اكثر شركت¬ها مي¬باشد كه مي¬توان با مميزهاي داخلي اثربخش، به بهبود فرآيندهاي شركت كمك شايان ذكري انجام داد.
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شركت پالايش نفت اصفهان مي باشد.
Powered by DorsaPortal