پالایش نفت اصفهان
امير دريادار سجاد كوچكي تاریخ: 1396/08/24    
مسئوليت پذيري را در گستره تاريخ و زمان سرلوحه كارهاي خود قرار دهيم مسئوليت پذيري را در گستره تاريخ و زمان سرلوحه كارهاي خود قرار دهيم
مراسم يادواره شهداي گرانقدر شركت پالايش نفت اصفهان با حضور مشاور فرمانده ارتش جمهوري اسلامي ايران و مسئولين كشوري و استاني، مديران، كاركنان و خانواده معظم شهداي اين شركت برگزار گرديد.
هدر اين مراسم فرمانده سابق نيروي دريايي  و مشاور فرمانده ارتش جمهوري اسلامي ايران   با بيان اينكه استان و شهر اصفهان محل استقرار مجاهدان و شهر علما، دانشمندان و فرهيختگان است،  گفت: خاك اصفهان تربت پاك شهداست. اصفهان خاستگاه تربيتي شهداي دوران دفاع مقدس است.
    امير دريادار سجاد كوچكي بادلاني  با اشاره به آيه 21 سوره توبه اظهار داشت: در اين آيه سه معادله وجود دارد. اول: شهيد هر آنچه كه در مالكيت خود دارد خالصانه به محضر ربوبي تقديم مي كند و در مقابل اين اعطاء، خداوند مي فرمايد: من بهشتم را در اختيار شهيد مي گذارم. در معادله دوم: خداوند مي فرمايد: من بهشتي در سايه جهاد و شمشير به تو مي دهم. اين بهشت با ارزش جان تو برابر است. اين بهشت عند ربهم است.
وي  تسليم در برابر تسليم را معادله سوم مستخرج از اين آيه عنوان نموده و ادامه داد: اگر انسان شهادت را انتخاب كرد و تمام مايملك خود را به خداوند منان تقديم كرد در اين مسير ديگر شهيد نيست كه به سمت بهشت مي رود، بلكه بهشت به سمت ايشان مي رود.
      دريادار كوچكي  در بخش ديگري از سخنان خود،  نمايي از شهداي نفت را به تصوير كشيد و افزود: در زمان جنگ شهداي نفت جان بر كف در جهت توليد سوخت موردنياز كشور و حتي صادرات، فعاليت مي كردند. 
        وي با اشاره به اسارت شهيد تندگويان و آسيب هاي جدي دشمن به جسم و روح آن بزرگوار ، وزير نفت دوران جنگ را يك فرد عمل گرا و  پيشتاز توصيف كرد و اذعان داشت: وي تنها وزيري بود كه ستاد صنعت نفت را به خط مقدم جبهه عليه باطل وارد نمود.
دريادار كوچكي محور وحدت در كشور را خانواده شهدا دانست و افزود: نقش همگرايي شهداي نفت و نيروهاي مسلح در ثبات و استحكام نظام و جمهوري اسلامي ، غير قابل جايگزين است.
وي با تأكيد بر اينكه خانواده شهدا را نبايد فراموش كرد، خطاب به كاركنان پالايشگاه اصفهان
 تصريح نمود: عزيزان شركت نفت؛ خانواده شهداي نفت؛  اگر شما نبوديد ما نمي توانستيم در جنگ پيروز شويم، ارج و ارزش شهداي شما كمتر از شهداي نبرد نيست.
دريادار كوچكي در پايان سخنان خود به مسئوليت پذيري و هماهنگي رزمندگان اسلام در زمان جنگ اشاره كرد و گفت: پيام شهدا به ما اين است كه مسئوليت پذيري را در گستره تاريخ و زمان سرلوحه كارهاي خود قرار دهيم. 
رونمايي از كتاب پروانه ها در آتش كه با حمايت مديريت و همكاري  شوراي فرهنگي، روابط عمومي و روابط كار ،مددكاري اجتماعي و امور ايثارگران شركت پالايش نفت اصفهان؛ به نويسندگي حسينعلي محمدي تهيه و چاپ گرديده، از برنامه هاي اين مراسم بود. محتواي كتاب: معرفي شركت، نمونه افتخارات، تاريخچه پالايشگاه اصفهان در يك نگاه، نقش پالايشگاه در دفاع مقدس و هچنين ارائه بيوگرافي 15 شهيد شركت  و درج خاطراتي از اين عزيزان است.  
مداحي، پخش كليپ مربوط به شهداي پالايشگاه و گلباران محل يادبود شهداي عزيز شركت پالايش نفت اصفهان از ديگر برنامه هاي اين مراسم معنوي بود.
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شركت پالايش نفت اصفهان مي باشد.
Powered by DorsaPortal