پالایش نفت اصفهان
مدير عامل شركت پالايش نفت اصفهان در جمع كاركنان جديد الاستخدام تاریخ: 1396/10/05    
ايمني و انضباط كاري در پالايشگاه حرف اول و آخر را مي زند ايمني و انضباط كاري در پالايشگاه حرف اول و آخر را مي زند
چاوشي در محل همايش شركت پالايش نفت اصفهان گفت: هر صنعتي شرايط خاص خود را دارد و پالايشگاه اصفهان به ويژه در بخش توليد، نيازمند نيروهاي هوشيار و منضبط است.
                وي با اشاره به اينكه، كوچكترين غفلت و بي توجهي فاجعه آميز است، خطاب به همكاران جديدالاستخدام اظهارداشت: استاندارد و ريسك هاي شركت بالا است و مهم ترين توصيه من با تجربه كاري بيش از 30 سال،  به  افرادي كه تازه  در عرصه عملياتي پالايشگاهي وارد مي شوند؛ سر لوحه قراردادن  الزامات ايمني و انضباط كاري است، تا ان شاا... شركت را به سمت پيشرفت بيشتر سوق دهند.
               مدير عامل شركت پالايش نفت اصفهان با بيان اينكه اين شركت براي پروژه هاي جديد كه به منظور ارتقاء كيفيت و بهبود فرآورده هاي خود با رويكرد زيست محيطي و اقتصادي و به بيان ديگر به روزرساني جهاني محصولات، اقدام به جذب نيرو نموده است،تصريح نمود: پالايشگاه، ابتداي سال مبادرت به انتشار آگهي جذب 160 نفر نيروي انساني براي واحدهاي عملياتي كرد كه البته به دليل معضلات بيكاري،  با ثبت نام بيش از 14 هزار نفر مواجه گرديد و در نهايت پس از آزمون و مصاحبه هاي مختلف،  نفرات برگزيده به شركت پالايش نفت اصفهان راه يافتند . لازم به ذكر است  استخدام نيروي جديد  براي  سالهاي آتي نيز در برنامه هاي شركت لحاظ شده كه  در زمان خود،  اجرايي خواهد شد.
      چاوشي همچنين به معرفي اجمالي وزارت نفت و در نهايت پالايشگاه اصفهان پرداخت و گفت: شركت پالايش نفت اصفهان نخستين  شركتي است كه در سال 58 و پس از انقلاب شكوهمند اسلامي و به دست نيروهاي متخصص داخلي راه اندازي گرديد و البته پس از آن، اين تجربه براي راه اندازي پالايشگاه هاي ديگر تكرار شد. اين شركت  در زمان جنگ تحميلي، با تغيير كاربري و انجام پروژه هايي،  ظرفيت تصفيه نفت خام را  از 200 هزار به 380 هزار بشكه رساند.
     وي با عنوان اين مطلب كه پالايشگاه اصفهان از سال 1387 به بخش خصوصي واگذار گرديد و اگر چه هنوز با وزارت نفت مرتبط است، اما قوانين ويژه خود را دارد و استخدام كنوني تابع وزات نفت نيست ؛  به طبع با شرايط خاص خود اداره مي شود بنابراين  نيروهاي جديدالاستخدام تابع قوانين و مقررات شركت و قوانين كار هستند، افزود:  شما پس از گذراندن دوره هاي آموزش عملي و HSE  در واحدهاي عملياتي مشغول به كار خواهيد شد. به شما توصيه مي كنم حضور در پالايشگاه را فرصتي براي پيشرفت خود بدانيد كه چرا كه با فعاليت در پالايشگاه دچار روزمرگي نمي شويد، بلكه هر روز تجربه جديدي كسب مي كنيد. مسير موفقيت براي كساني كه مصمم به كار و كسب و تجربه و تنظيم شغلي خويش در پالايشگاه اصفهان هستند، به همراه مزاياي كار،  روشن است كه با رعايت قوانين عملي خواهد شد. با اينكه ادعا نمي كنيم بهترين سيستم كاري  را در شركت  پياده كرده ايم ، اما با قاطعيت اعلام مي نماييم شرايط بسيار مناسبي براي افراد مصمم به پيشرفت در شركت وجود دارد. پس سعي كنيد با توجه ويژه به ايمني و نظم خود را با شرايط كار وفق دهيد.
چاوشي همچنين به پروژه هاي اجرا شده و در حال اجراي شركت اشاره نمود و تصريح كرد: در حال حاضر 900 ميليون يورو پروژه فعال داريم و نزديك به 2 ميليارد پروژه در حال پيگيري. كه همگي در جهت اقتصاد كشور و محيط زيست انجام مي شود.
وي يكي از شاهكارهاي فعاليت شركت را ساخت راهبردي ترين كاتاليست در صنعت پالايش دانست و گفت: اين اتفاق در اوج تحريم ها صورت گرفت و در حالي كه  ساخت اين كاتاليست،  تنها در انحصار دو  كشور در جهان بود،  با انجام 
پروژه هاي تحقيقاتي، بومي سازي كاتاليست با موفقيت انجام شد و پس از آن، محصول توليدي توسط ديگر شركت هاي پالايشي خريداري گرديده  و مورد بهره برداري قرار گرفت.
رئيس روابط عمومي شركت پالايش نفت اصفهان نيز طي سخناني ضمن خير مقدم به كارمندان جديد الورود اظهار داشت: شركت پالايش نفت اصفهان يكي از شركت هاي معظم پالايشي در كشور است كه از جايگاه ويژه اي در بين ديگر شركتها برخوردار است.
محمد صادق حاجيان ادامه داد: پالايشگاه اصفهان همزمان با پيروزي انقلاب اسلامي با عنوان "پالايشگاه طلايي" مورد بهره برداري قرار گرفت و در طول عمر خود از سال 1358 تا كنون خاطرات تلخ و شيرين بسياري را به همراه دارد.
 وي تصريح نمود: اين شركت در طول دوران دفاع مقدس بارها مورد تهاجم دشمن قرارگرفت ولي هرگز فعاليت خود را متوقف نكرد و با اهداء 15 شهيد و ايثارگريهاي صنعت مردان، بزرگترين  سرمايه كشور را حفظ نمود. حال شما جوانان كه نخبگان و برجستگان صنعت محسوب مي شويد. بايد دنباله رو و امانت دار ثمره  پرتلاش آن عزيزان باشيد. كمر همت را محكم ببنديد و براي كسب روزي حلال با نيت الهي به پيش برويد. اميد كه  خداوند منان راهبر و كمك رسان همه بندگان خالص خود باشد.
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شركت پالايش نفت اصفهان مي باشد.
Powered by DorsaPortal