پالایش نفت اصفهان
تاریخ: 1396/10/30    
همكاري شركت پالايش نفت اصفهان با موزه صنعت نفت همكاري  شركت پالايش نفت اصفهان با موزه صنعت نفت
شركت پالايش نفت اصفهان اقلام به يادگار مانده از بازه زماني فعاليت و همچنين رشادت هاي دوران دفاع مقدس خويش را به موزه صنعت نفت تقديم نمود.
با توجه به ضرورت و اهميت حفظ آثار و اسناد مربوط به تاريخ صنعت نفت به عنوان بخش مهمي از تاريخ اجتماعي، سياسي، فرهنگي و اقتصادي كشور و با توجه به فعاليت هاي رسمي « طرح موزه هاي صنعت نفت»، شركت پالايش نفت اصفهان  اقلام به يادگار مانده از بازه زماني فعاليت و همچنين رشادت هاي  دوران دفاع مقدس خويش  را به موزه صنعت نفت تقديم نمود.
رئيس روابط عمومي شركت پالايش نفت اصفهان با بيان اين مطلب اظهار داشت: حفظ ميراث گذشته اين صنعت،  با هدف آگاه كردن نسل امروز از آن و انتقال تجربه هاي امروز به نسل هاي آينده، حركت ارزشمندي است كه اين شركت به عنوان يكي از واحدهاي پالايشي خود را موظف مي داند تا با جمع آوري و تهيه شناسنامه براي اقلام با قدمت و با اهميت خود، به تجهيز موزه كمك شايان نمايد.
محمد صادق حاجيان با اشاره به دستور وزير محترم نفت و پيگيري ايجاد موزه صنعت نفت گفت: در اين راستا علي اكبر مهتابي نيا از كارمندان با سابقه و با تجربه روابط عمومي طي تلاش مستمر و هماهنگي انجام شده وظيفه جمع آوري اقلام شركت را بر عهده گرفت و پس از حضور كارشناس مديريت موزه از  مركز اسناد صنعت نفت و بررسي اقلام ، دستگاههايي همچون خودرو آتش نشاني اينترنشنال مدل 1800(سوخت بنزين) با قدمت بيش از 40 سال كه همزمان با طراحي و ساخت پالايشگاه از يك شركت آمريكايي خريداري شده بود به تهران منتقل گرديد. از ديگر دستگاهها،  مي توان به ليفتراك زرد رنگ آمريكائي، دستگاه ماشين توليد برق كه با بخار كار مي كند اشاره كرد.
اقلام تحويل داده شده به موزه صنعت نفت از سوي شركت پالايش نفت اصفهان 
- يك دستگاه الكترو موتور ساخت كشور انگلستان
- يك دستگاه تلمبه گازوئيل
- يك دستگاه الكتروموتور آسيب ديده و سوخته در دوران جنگ
- يك عدد لامپ سيار متعلق به سال 1954
- يك دستگاه جذب اتمي آزمايشگاه
- يك دستگاه اندازه گيري هيدروژن
- يك دستگاه طيف نورسنج قديمي
- يك دستگاه هدايت سنج آب
- يك دستگاه انتگراتور كروماتوگرافي گازي 70 ساله
- يك دستگاه ضريب، شكست نور
- يك دستگاه پي اچ آب
- يك دستگاه هدايت آب
- يك دستگاه اندازه گيري نقطه انجماد هواپيما
- يك دستگاه نفوذپذيري قير
- يك عدد جعبه چوبي شيشه اي آزمايشگاهي
- يك عدد جعبه چوبي شيشه هاي آزمايشگاهي
- لوله هاي تركش خورده جنگ
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شركت پالايش نفت اصفهان مي باشد.
Powered by DorsaPortal