پالایش نفت اصفهان
تاریخ: 1396/11/04    
فعاليت شركت پالايش نفت اصفهان با كمترين حادثه و بالاترين بهره وري فعاليت شركت پالايش نفت اصفهان با كمترين حادثه و بالاترين  بهره وري
به ميزباني شركت پالايش نفت اصفهان و همكاري مديريت هماهنگي و توسعه منابع انساني، نشست مديران و بازرسان اداره كار استان برگزار شد.
               در ابتداي اين  نشست، مدير HSE (بهداشت، ايمني، محيط زيست و پدافند غير عامل) شركت پالايش نفت اصفهان با اشاره به فعاليت پالايشگاه، به عنوان شركت پيشرو در توليد فرآورده هاي نفتي، اظهار داشت: پالايشگاه اصفهان با توليد حدود 22 درصد از فرآورده هاي نفتي كشور به عنوان قطب نفتي، در بخش توليد بنزين يورو 4،  خدمات رساني به 16 استان را بر عهده دارد و در اين راستا نقش كليدي و حياتي را ايفا مي كند.
        دزفولي با بيان اينكه شركت پالايش نفت اصفهان با تبعيت از قوانين كار و امور اجتماعي، با كمترين حادثه و بالاترين 
بهره وري مشغول به فعاليت است، گفت: اين شركت با عمل به آموزه هاي قرآني و اجراي سفارشات بزرگان ديني، حفظ و صيانت از محيط زيست و نيروي كار را سرلوحه فعاليت خود قرار داده و در اين زمينه به تعهدات خود، به خوبي عمل نموده است.
           وي به آيه 195 سوره بقره اشاره نمود و اذعان داشت: در اين آيه كه خداوند مي فرمايد: «وَلا تُلقوا بِايديكُم اِلَي التَهلُكَه» خطاب به انسان يادآوري مي كند  كه با دست خود، خويشتن را به هلاكت نرسانيد. حضرت علي(ع) در تفسير اين آيه فرموده:«النِعمَتان المَجهولَتان: الصِحَه و الاَمان» صحت و سلامتي و  ايمني و امنيت نعماتي است كه بشر از آن غافل است. اين دو خصيصه نقش مهمي در حفظ نيروي انساني داشته و از ارزش انسان و نيروي انساني نشأت گرفته است. 
       مدير HSE شركت پالايش نفت اصفهان همچنين به عملكرد اداره كار و امور اجتماعي پرداخت و گفت: ضمن تقدير از فعاليت بازرسان آن اداره، انتظار مي رود، رويكرد اداره فقط واكنشي نباشد، بلكه پيشگيرانه باشد. 
          وي با تأكيد بر اينكه مديريت فرآيند ايمني، نياز به حمايت و اطلاع رساني شفاف دارد، تصريح نمود: از آنجايي كه نخستين هدف سازمان ها با برنامه ريزي مدون حفظ و صيانت از نيروي كار و كارگر است، لازم است اداره كار و امور اجتماعي كه براساس تكاليف قانوني عهده دار حفظ و صيانت از نيروي كار است.
پس از وقوع حادثه اي، با بررسي هاي تخصصي، گزارش حادثه و نتايج آن را به صنايع ارائه كند تا اين سازمانها در جريان علت حادثه قرار بگيرند و به دنبال آن  در برنامه هاي خود نكات ايمني و مواردي كه ضرورت دارد را بررسي و اجرايي نمايند و به تبع مانع تكرار حوادث  مشابه در شركت شان گردند.
       دزفولي افزود: بعد از حادثه هاي نفتي سالهاي اخير كه به خصوص در جنوب اتفاق افتاد، وزارت نفت بخشنامه اي 9 ماده اي به كليه زيرمجموعه هاي نفتي ابلاغ نمود كه اولويت هاي آن جهت گيري در زمينه HSE و ايمني است و از آنجايي كه طي بررسي ها، بيشتر حوادث مربوط به پيمانكاران گزارش شده بود، بنابراين  اين شركت با تشكيل «شوراي سلام» تمام مسائل مرتبط با HSE را در كليه فعاليت ها لحاظ كرده و پس از اخذ نتايج، دستورالعمل ها به زيرمجموعه ابلاغ مي نمايد.
       وي با اشاره به اينكه هر دو هفته جلسه شوراي سلام برگزار مي شود، اظهار داشت: تاكنون حدود 66 جلسه در رأس سازمان با رويكرد ويژه ايمني تشكيل شده و خوشبختانه پروژه هاي بزرگي از دل كار برآمده است. و اين شركت خود را متعهد مي داند در راستاي حذف حوادث از اين صنعت گامهاي اساسي را بپيمايد.
       رئيس اداره بازرسي كار نيز در اين جلسه طي سخناني با تأكيد بر اينكه اداره كار در جهت پيش بيني قبل از پيشگيري حوادث، گام هاي موثري برداشته، تصريح نمود: اهميت ايمني در صنايعي چون فولاد مباركه و پالايشگاه بسيار بالاتراز واحدهاي عادي استان است به طوري كه يك حادثه بسيار ناچيز مي تواند بازتاب عظيمي در جامعه داشته باشد و فعاليت اين شركت هاي معظم را تحت شعاع قرار دهد، لذا با تعامل دو سويه و مستحكم مي توانيم رويكرد موفق تر داشته باشيم.
پس از اين، نشست مديران و بازرسان اداره كار استان به صورت تخصصي آغاز به كار كرد.
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شركت پالايش نفت اصفهان مي باشد.
Powered by DorsaPortal