پالایش نفت اصفهان
تاریخ: 1396/11/08    
شركت پالايش نفت اصفهان گواهينامه استاندارد مديريت انرژي ISO 50001:2011 را كسب كرد شركت پالايش نفت اصفهان  گواهينامه استاندارد مديريت انرژي ISO 50001:2011 را كسب كرد
جلسه اختتاميه مميزي صدور گواهينامه استاندارد 50001:2011 ISO در زمينه مديريت انرژي با حضور مديرعامل شركت پالايش نفت اصفهان ، اعضاي كميته مديريت انرژي و مميزان شركت IMQايتاليا برگزار شد و پس از ارزيابي‌هاي لازم از سوي اين شركت بين‌المللي، به دليل رعايت الزامات استاندارد مديريت انرژي توسط شركت پالايش نفت اصفهان اين گواهينامه به نام پالايش نفت اصفهان صادر شد.
به گزارش روابط عمومي ، در آغاز اين نشست كه پس از دو روز مميزي انرژي در شركت انجام گرفته بود، تيم مميزي پس از ارائه گزارش يافته‌هاي خود و با توجه به عدم شناسايي مغايرت اصلي در فرآيند مميزي، اعلام نمودند با توجه به اينكه شركت پالايش نفت اصفهان  الزامات لازم را در اين خصوص رعايت نموده است، بنابراين شركت به كسب گواهينامه استاندارد 50001:2011 ISO نائل  مي گردد.
آقايي سرمميز تيم  انرژي شركت   IMQضمن اشاره به استراتژي مطلوب  شركت پالايش نفت اصفهان  در زمينه مديريت بهينه مصرف انرژي اظهار داشت:خوشبختانه روح  اهميت بخشي به مسايل انرژي در شركت جاري است و مديريت ارشد شركت، نگاهي عميق، واقعيت گرا و صيانتي به موضوع انرژي دارند.
وي با بيان اينكه در شركت مكانيسم مناسبي در جهت اولويت بخشي به اقدامات و پروژ هاي مرتبط با انرژي ترسيم شده، گفت: همچنين در زمينه مسايل آموزشي نيز،  بين مباحث دوره هاي آموزشي برگزار شده و موضوع مصرف بهينه  انرژي لينك حقيقي وجود دارد.
 سرمميز انرژي شركتIMQ  تصريح نمود: اخذ گواهينامه در كنار ملزم نمودن يك سازمان براي مجهز شدن به سيستم انرژي، آن  سازمان را موظف مي نمايد كه با سيستماتيك شدن، مصرف بهينه انرژي روندي هميشگي و رو به بهبود داشته باشد.  اين شركت در خصوص برخي موارد نيز پيشنهاداتي ارائه نمود .
پس از آن  مديرعامل شركت پالايش نفت  اصفهان كسب اين موفقيت ارزنده را به همه مديران و كاركنان شركت تبريك گفت و اظهار داشت:  موفقيت شركت، مرهون تلاش  شبانه روزي و فعاليت هاي مستمر و مسئولانه  كاركنان  و پيگيري  كميته انرژي است.
چاوشي همچنين از نكته بيني و دقت نظر تيم مميزي تمجيد نموده و اذعان داشت: اين گروه با روش صحيح  و مناسب، مميزي موثري انجام دادند و من معتقدم انجام پيشنهادات گروه تخصصي مميزي به سهولت در شركت انجام پذير است.
وي مميزي انرژي را ابزاري براي حركت در مسير صحيح مصرف انرژي قلمداد نموده و بر فرهنگ سازي مصرف انرژي در شركت تاكيد كرد.
همچنين در اين رابطه هاشم الحسيني  رئيس مهندسي پالايش و برنامه ريزي توليد   ضمن تشكر از كليه واحدهاي درگير در استقرار نظام مديريت انرژي گفت: توسعه و تعميق سيستم‌هاي مديريتي يكي از استراتژي‌هاي مهم سازمان است و نگاه سازمان در اين حوزه نه صرفاً كسب گواهينامه، بلكه اصلاح فرآيندها و ساختارها و كمك به بهبود مستمر و رشد و تعالي سازمان است كه اميدواريم استقرار اين سيستم كمك شاياني به بهبود و بهينه‌سازي مصرف انرژي در سازمان نمايد.
 زماني مسئول بهينه سازي انرژي شركت نيز  ضرورت توجه به موضوع مديريت انرژي با توجه به نقش آن در مديريت هزينه را مهم و اين امر را وظيفه و هدف تك‌تك كاركنان در بخش‌هاي مختلف شركت دانست.   وي همچنين به صورت ويژه از رابطين انرژي در واحدهاي مختلف و همكاران واحد انرژي قدرداني و تشكر كرد.
مشهدي نماينده مديرعامل سيستم هاي مديريتي شركت نيز  در گفت‌وگو با  روايط عمومي  ضمن تبريك اين موفقيت به همكاران و تقدير ازايشان كه منجر به كسب اين موفقيت شدند، برخي از اقدامات انجام شده و فوايد توجه به اين استاندارد را مورد اشاره قرار داد.
گفتني است فرآيند مميزي صدور گواهينامه استاندارد 50001:2011 ISO از تاريخ 3لغايت 4 بهمن ماه  با حضور 4 نفر از نمايندگان مميز شركت IMQايتاليا  برگزار و كليه نواحي توليدي، عملياتي،ستادي و....  مورد مميزي قرار گرفت.
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شركت پالايش نفت اصفهان مي باشد.
Powered by DorsaPortal